Cześć! Mam na imię Agata i mieszkam w Krakowie. Jestem fotografką.
Swoją przygodę z fotografią zaczęłam ponad dziesięć lat temu. Wówczas, jeszcze jako nastolatka, wykonywałam autoportrety przy pomocy prostego aparatu kompaktowego. Od początku byłam zainteresowana fotografowaniem ludzi, dlatego eksperymenty z pozowaniem i światłem zaczęłam na sobie samej.
W wieku 15 lat wygrałam konkurs fotografii na najlepszy portret. Dodało mi to pewności siebie i zachęciło do dalszych poszukiwań. Z biegiem lat starałam się poznać fotografię z różnych perspektyw. Brałam udział w plenerach fotograficznych i warsztatach oraz pracowałam jako wolontariusz przy Miesiącu Fotografii w Krakowie.
Z czasem fotografia stała się moim sposobem na zapamiętywanie ludzi, zdarzeń i miejsc. 
Od kilku lat działam w środowisku animatorów społecznych przy różnorodnych inicjatywach obywatelskich, które otworzyły mnie na świat, ludzi i ich poglądy. Jednym z moich cenniejszych doświadczeń fotograficznych jest współpraca ze stowarzyszeniem MitOst oraz programem Dialogue for Change, dla których dokumentuję różnego typu warsztaty edukacyjne odbywające się w krajach Europy Wschodniej. Do tej pory miałam okazję pracować między innymi w Gruzji, Mołdawii, Ukrainie i Niemczech.
Moje obecne zdjęcia są bliższe reportażowi niż pozowanym sesjom ze studia. Właśnie takie fotografie mogę Ci zaoferować – nastawione na ludzi, moment, emocje i światło.
Sesje portretowe najchętniej wykonuję przy naturalnym świetle podkreślającym autentyczność – cechę, którą bardzo cenię. Potrafię pracować z ludźmi i wiem co zrobić, by wyglądali dobrze na zdjęciach – nawet ci, którzy uważają siebie za niefotogenicznych. 😉
W ostatnich latach zdobyłam doświadczenie w pracy dla zróżnicowanych klientów – tak indywidualnych, jak i firm. Dzięki temu w moim portfolio znalazły się fotografie z biznesowych wydarzeń oraz mniej formalnych spotkań.
Na co dzień mieszkam i pracuję w Krakowie, ale dotarcie w inne miejsce nie stanowi dla mnie problemu.
Jeśli mój styl pracy jest Ci bliski, odezwij się do mnie. Chętnie wykonam sesję portretową lub udokumentuję ważne dla Ciebie wydarzenie.
Przy organizacji Zlotu Latającej Szkoły współpracowałyśmy z wieloma fotografkami i filmowcami. Zdjęcia Agaty Maziarz były świetne, różnorodne, genialnie chwytające „moment”, czy to podczas uroczystej gali, czy dynamicznych labów. Polecam zatem Agatę z całego serca jako fotografkę dokumentującą eventy.
AGATA DUTKOWSKA, LATAJĄCA SZKOŁA
AGATA DUTKOWSKA, LATAJĄCA SZKOŁA
W pracy z innowacjami i nowymi technologiami ważna jest dbałość o szczegóły. Jednak tam, gdzie są ludzie, są też emocje. Zdjęcia Agaty zawsze idealnie odzwierciedlają charakter społeczności hub:raum i są jego dumnymi wizytówkami – trafiają w punkt, uwzględniają najistotniejsze detale i oddają atmosferę wydarzeń. I zawsze są realizowane błyskawicznie! A w erze mediów społecznościowych i nowoczesnych technologii to kluczowa sprawa.
RAFAŁ PAJĄCZEK, HUB:RAUM
RAFAŁ PAJĄCZEK, HUB:RAUM
Chciałabym polecić każdemu sesję zdjęciową z Agatą Maziarz :). Od dawna zastanawiałam się nad podobną sesją, bo potrzebowałam zdjęć m.in. do cv, do celów zawodowych. Zdjęcia wykonane przez Agatę są dokładnie tym czego szukałam! Agata stwarza bardzo pozytywną atmosferę podczas robienia zdjęć, jest bardzo profesjonalna a końcowy efekt jest lepszy niż myślałam. 🙂
GOSIA SAMBORSKA
GOSIA SAMBORSKA
Z Agatą Maziarz współpracowałem przy sesji zdjęciowej dla autora książki „Kaligrafia” Grzegorza Barasińskiego. Agata wykorzystała urok miejsca, grę światłem oraz całą towarzyszącą sesji oprawę. Dzięki temu zdjęcia, na których został uwieczniony autor pomogły w działaniach promocyjnych do jego najnowszej książki.
RAFAŁ CZECH, WYDAWNICTWO ZNAK
RAFAŁ CZECH, WYDAWNICTWO ZNAK

Ostatnio na Instagramie @agrafkam